ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7821193
*
nr 782 1193
Spegel
SenGustaviansk stil, höjd: 92
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 19:00:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 02:02:08
1
300 kr
7/10 21:15:26
2
350 kr
8/10 10:35:17
3
500 kr
8/10 10:41:50
1
500 kr
8/10 10:43:03
1
550 kr
8/10 10:43:59
3
600 kr
8/10 11:17:36
3
750 kr
8/10 16:29:24
1
650 kr
8/10 16:30:44
1
750 kr
8/10 16:31:51
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 782 1193
Spegel
SenGustaviansk stil, höjd: 92
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/10 02:02:08 | 1 | 300 kr |
7/10 21:15:26 | 2 | 350 kr |
8/10 10:35:17 | 3 | 500 kr |
8/10 10:41:50 | 1 | 500 kr |
8/10 10:43:03 | 1 | 550 kr |
8/10 10:43:59 | 3 | 600 kr |
8/10 11:17:36 | 3 | 750 kr |
8/10 16:29:24 | 1 | 650 kr |
8/10 16:30:44 | 1 | 750 kr |
8/10 16:31:51 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02